Karty a vztahy (1)

Vztah mezi mužem a ženou má mnoho podob. Najít tu správnou definici bývá složité a snad ani neexistuje jednoznačná odpověď. Může být hezký, přátelský, pevný, dlouhodobý, krátkodobý, rozpadající se, nefunkční, účelový, bouřlivý, ale každý nás určitým způsobem poznamenává.

Pokud se rozpadne, někdy zanechá jenom vzpomínky, jindy úplně změní náš život. Já při svých výkladech na partnerský vztah používám několik vykládacích sad, protože najít jasnou a přímou odpověď není lehké. Je to tím, že určité okolnosti dokážeme  ovlivnit sami, když najdeme vhodné řešení, ale jiné nám jsou určeny osudem. Ty osudové změny nejde zvrátit, někdy nám ani karty nemusí poradit, protože nechtějí. Stane se, co je nám osudem určeno.

Jednou jsem vykládala karty mladé slečně, které bylo dvacet pět let. Byla to temperamentní, živá slečna, která dokázala brát věci s nadhledem, s přítelem si zařizovali společné bydlení a chtěla řešit hlavně otázky kolem financí. Proto mě dost překvapila karta z velké arkány POUSTEVNÍK, která se k ní jakoby vůbec nehodila.

Řekla jsem jí, že se bude muset stáhnout a že nastane situace, která ji donutí změnit plány. A to se také stalo. Asi dva měsíce nato otěhotněla a objevily se zdravotní potíže. Stalo se, co ji určil osud, protože dítě zatím neplánovaly a já jsem v kartách nenašla přímou odpověď. Vím, že ji dítě hodně změní, stane se zralejší, rozvážnější, zodpovědnější. Někdy v kartách lidé nehledají jasnou odpověď a řešení problémů, ale chtějí se jenom ujistit, že v dané situaci jednají správně.

U výkladu manželského trojúhelníku, to znamená muž, žena a milenec nebo milenka, se často objevují stejné kombinace, které se liší jen v detailech. Já volím takovou sestavu karet, že proti sobě postavím čtyři karty muže a milenky /milence/, mezi ně vložím čtyři karty, které představují rodinu a potom vykládám další karty, které mi napoví, jak se vztahy vyvinou. Když vidím, že karty rodiny mají dobrý základ, mimomanželský vztah se časem rozpadne.

Kdy to rodina ustojí, napíši příště.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Jela. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.