Život s partnerem

Tarotová karta číslo XII představuje  „VISELCE“. Někdy se zobrazuje jako člověk, který visí hlavou dolů za jednu nohu a druhou má ohnutou v koleně. Má několik významů.

Jeden z významů představuje začátek společného života s partnerem. Naše představy a představy partnera se spojí a náš život dostane úplně jiný rozměr. Proto postava na kartě bývá zpravidla zobrazovaná jako visící dolu hlavou. Otevře se srdce, aby se v něm společně prožité chvíle ukotvili jako hezké vzpomínky. To, co je v srdci, už nikdy nevymizí, nejde to vymazat a ani změnit.

Pro partnerský vztah je to velice důležité a ke vzpomínkám se můžeme kdykoli vracet. Žít ve vztahu znamená podílet se na plnění společných závazků, ale taky dokázat  vcítit se do „duše“ partnera.  Rozpoznat, když ho něco trápí, udělat mu radost, když to nečeká, umět se těšit z jeho úspěchů a sdílet smutek z jeho nezdarů. Když ho podporujeme v kariéře, aby byl úspěšný, když mu pomáháme  a nemyslíme na sebe, měl by nám to taky vracet.

Misky vah musí být v rovnováze. Jeho mysl ať pracuje, ale srdce musí zůstat pro nás otevřené. Když se projeví citový chlad, mysl se stane horkou. A horká mysl začne hledat něco nového, často se objeví jiné představy s novým partnerem. Realita bývá krutá a často znamená rozchod. Nedostatek citu srdce zamkne. Najít správný klíč je vždy hodně těžké a není cesty zpět.

Tarotové karty dokáží čist v našich srdcích i v mysli, jednotlivé obrazy vzájemně propojit, a tak pomoct ten klíč hledat. Neumí zázraky, když už je pozdě. V čínské filosofii je srdci přiřazen oheň. Plamen znamená život. Nenechme ho teda vyhasnout.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Jela. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.