ADAM

A Bůh stvořil ČLOVĚKA ke svému obrazu… Tato věta poukazuje na to, že existovala určitá představa, která tady byla. Nechci pátrat, kde se vzala, protože ČLOVĚK je součástí přírodního systému a ten je podřízen zákonům vesmíru. ČLOVĚK má svůj vlastní systém fungování a v jeho prvopočátku nelze říct, že existuje rozdíl mezi mužem a ženou. Ty rozdíly přišly až tehdy, když muž a žena převzali své životní role. Nemůžou se od sebe oddělit, protože musí být zachováno zrození, tento zázrak nového života. Aby tomu skutečně tak mohlo být, musíme pochopit mužskou a ženskou sexualitu. Já chci ale psát o Adamovi.

Pro Adama je důležitá sexualita, jelikož má v jeho životě prioritní postavení. Má to složité, protože na rozdíl od Evy musí “ fungovat“. Eva nedokáže ovlivnit své početí a Adam své fungování. Mladý Adam si žádný problém nepřipouští. Bohatá tvorba hormonů všechno jistí a Adam si své sexuality užívá. Často si neuvědomuje, co všechno má na jeho život a sexualitu vliv. Nepřipouští si, že jeho sexualita přímo souvisí s jeho egem a vůbec mu „nedochází“, do jaké míry ovlivňuje sexualita jeho myšlení. Dokáže být na své sexuální výkony pyšný, a pak když má problém, jednoduše obviní partnerku, že za nedostatečný výkon může ona. Když si Adam přizná, že se s jeho sexualitou něco děje, najdou se svoji partnerkou řešení, když ho ona dokáže pochopit také. Tady v této rovině je to jenom o toleranci. Adam většinou zvolí řešení jiné, hledá novou Evu nebo Lilith, teda milenku. Musí si přece dokázat, že problém není na jeho straně, ale na straně současné partnerky a že jeho sexualita je v pořádku. Nesmí utrpět jeho ego, které mu nová žena vždy zvedne. V jeho mysli vznikne chaos, protože život není jen o sexu, a on se musí rozhodnout, kterou ženu chce, když má už svoji rodinu a potomky. Pokud ten chaos ve své mysli ustojí, zůstane s partnerkou a novou ženu si ponechá jako milenku. V opačném připadě všechno opustí. To, co získá nejde srovnávat s tím, co ztratí, až čas ukáže důsledky jeho rozhodnutí.

tady bych se vrátila k úplnému prvopočátku. Sexualita Adama je postavena na jeho schopnosti zajistit potomky. Toto je v jeho genetickém kódu prioritou. To, že si chce sexu taky užít s hezkou ženou následuje až pak, kde už nehrají roli jeho pudy, ale jeho vášně a jeho mysl. Hezká žena mu zajistí vzrušení a propojí se sexuální energie. Někdy Adam zvolí chvilkové uspokojení, aby uklidnil svoji mysl. Co je správné, normální nebo rozumné a co ne? Co dělat když… Neexistuje jednoznačná rada a ani odpověď. Adam musí být především zodpovědný a spolehlivý. Děti potřebují rodinu a rodiče. Pro své děti musí být též vzorem, protože děti se se svojí sexualitou seznamují v rodině a je třeba je vést k tomu, že existuje i sexuální zdrženlivost, kdy se učíme ovládat své chování. Pokud nebude mít Adam kontrolu nad svým egem, nebude mít kontrolu ani nad svou sexualitou a dovolí mysli, aby si s ní pohrála. Mysl si hraje ráda, pokud jí v tom nezabrání rozumem nastavené morální a etické zábrany, které musí mít Adam jako ČLOVĚK.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Jela. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.