SIRÉNY

SIRÉNY byly nymfy bohyně Persefoné. Krásné a půvabné, uměly nádherně zpívat a tančit. Když Persefónu unesl Hádes do podsvětí, začaly se mstít. Jako dcery boha Acheloa (Achelóos), jméno nese podle největší řeky v Anatolii, lákaly námořníky svým zpěvem, který jich zbavoval rozumu. Jedna z bájí dál praví, že se do syna boha Kéfisa (Kéfisos), který se jmenoval Narkissos (Narcis), zamilovala nymfa jménem Echo. Byl to bezcitný krasavec, neustále se prohlížel ve vodě studánky, až do ní spadl a utonul. Co mají tyhle bájné SIRÉNY společného s dnešní realitou? Možná víc, než si umíme představit.

Narcismus je jedna z poruch osobnosti, která se vyskytuje u žen i mužů. Já jsem ženy s touto poruchou osobnosti pojmenovala SIRÉNY, protože mi svým chováním nápadně připomínají tyto bájné nymfy. Nejvíce pozornosti věnují svému vzhledu. Mají pocit vlastní dokonalosti, skutečně se cítí jako bohyně. Pro svou fyzickou krásu dělají maximum, mají rády pestré barvy, minisukně a boty na podpatcích nosí hodně vyzívavě. Sebevědomí jim rozhodně nechybí. Neustále mají pocit, že jsou středem zájmu mužů. SIRÉNY se mužům nabízejí s rozvahou, nevtírají se, mají pozorovací talent, který jim umožňuje správně vystihnout situaci. Nikdy nepřekročí své hranice. Každý muž, ke kterému se přiblíží, má pocit, že jeví o něj zájem. SIRÉNY přesně vědí, co chtějí, když si s mužem začnou doslova pohrávat. Vyloučí pány, co si myslí, že SIRÉNA hledá sex a povyražení. Opak je pravdou. Jejím cílem je slušný muž, který se umí chovat. SIRÉNA se předvádí, přitom pečlivě vyzvídá přesně to, co potřebuje znát. Její úlovek musí být delší dobu nespokojený ve vztahu, ve kterém nefunguje intimní život. Vybírá si muže, kteří mají problémy se sexualitou a pak doslova rozhodí sítě. Sex se snaží co nejdéle oddalovat, ale muže obratně svádí. Nebrání se dotekům, erotickým hrátkám, nechá se fotit, nebo se fotí sama ale tak, aby nepřekročila hranice vkusu. Není jí cizí sex po telefonu. SIRÉNA si muže hezky připraví a pak souhlasí se sexem. To už přesně ví, co muž očekává a všechno mu splní. Je polapen do sítě, ze které se ven nedostane. SIRÉNA je trpělivá, do ničeho muže nenutí, potřebuje ale neustálou pozornost. Ovládne jeho myšlení a on začne dělat jenom to, co ona chce. Změnu svého chování si muž vůbec neuvědomuje a nepřipouští. SIRÉNA ho táhne ke dnu. V té době jsou již v partnerském vztahu. Přestane se mu dařit v zaměstnání, opouštějí ho přátele, pokud není rozvedený, pak ho SIRÉNA k tomu postupně dovede. Změnu v jeho chování nikdo nechápe, ztrácí zájem i o děti. V té době je muž na ni navázaný a začíná žárlit. Získala všechno, co očekávala a přestane ji to bavit. Muže už unavuje, že jí musí neustále projevovat pozornost. Ona je přece nymfa, dcera bohů, zaslouží si přece jen to nejlepší. Ve vztahu nevyhledává jiné muže, ale jejich pozornost ano. Vztah se SIRÉNOU nemá šanci přežít, pokud se nestane normální ženou a nezačne se léčit. Do té doby se jí povede rozbít několik manželství.

SIRÉNY jsou ve sváděni mužů velice uspěšné. Zastavit je může jenom muž, když si uvědomí, že problémy se sexualitou má řešit s partnerkou nebo s odborníkem. Žena, která se chová vyzívavě, přimo se nabízí a pak sex odmítne, protože je tolerantní a trpělivá, sleduje od počátku své vlastní cíle. Nejde jí o peníze, které stejně získá, ale o to, aby muže zničila, což se jí také povede. Na partnerském vztahu jí nezáleží.

Narcis je hezká květina, která byla v Řecku považována za květinu smrti. Když na jaře rozkvete, přináší radost a potěšení. A taky lásku. SIRÉNY neví, co je láska, v jejich náručí ji žádný muž nenajde.

 

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Jela. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.