Jak se žije v kruzích?

Citace: Jediné je nekonečné a ničim nepodmíněné. Nemůže tvořit, protože ke konečnému a podmíněnému nemá žádný vztah. Bůh si nevytváři vztah a vazbu k tomu, co stvořil. Helena Petrovna Blavatská.

JÁ… TO se samo vrací k nekonečnému. ( Život a smrt )

Citace: Nekonečnost času neznamená nic víc, než že každá určitá velikost času je možná jen prostřednictvím dílčich omezení jediného času, který mají všechna tato omezení za základ. Púvodní představa času proto musí být dána jako neomezena.  Immanuel Kant.

Jak nacházím tvou lásku ve své, tak nebe s přírodou ať zplodí nové stvoření. Tvá jediná touha pak s naší působí, jak ve všem světle, tak i ve všech formách.                          Část aramejské motlitby.

Život novorozence pro nás začíná jeho nadechnutím. První vteřiny jsou hektické, pak se sklidní a dech se stává pravidelným. Umírající člověk vydechne naposled. Život a smrt se setkávají v jediném společném okamžiku, kdy si člověk uvědomuje, že tuhle cestu zná a kráči po ní sám. Kruh jeho života tady se uzavře. Jak si lze život v kruhu představit? Lépe to můžeme pochopit u cyklů ročních období. Jaro přináši znovuzrození, léto zrání, podzim sklizeň a v zimě přiroda odpočivá.  Každý z nás  jednotlivá období přijímá se samozřejmostí sobě vlastní, protože žijeme ve vlastních kruzích. Magie mluví o  ochraně v podobě magického kruhu, který nás má chránit od všeho zlého, co se nám v životě děje. Taky známe pojem bludný kruh, když si myslíme, že jsme někde uvízli a nemůžeme ven.Tento kruh kolem nás vytváři naše vlastní myšlení a uvažování. Cesta ven je možná, když změníme své názory a postoje. Magie patři do esoteriky a bludný kruh naši představě.

Naše tělo je z částic a podléhá neustálym změnám. Tak, jak něco neustále probíhá vevniř, je logické připustit, že se něco děje kolem nás. My vnímáme to, co se děje s tělem. Někdy nás naše smysly nebo mysl překvapí tím, že zjistíme, že se nám některé prožitky opakují a vrací zpátky. Takhle se učime a posouváme dál, to nám umožňují naše kruhy. I když nás opravdu chrání, nepředstavují pro nás žádnou izolaci, právě naopak. Kruhy se vzájemně dotýkají, propojují, nebo se můžou i překrýt. U těch, co se propojí, vznikne silný emocionální náboj pro znovuzrození.

Vrátim se ale do reálního života. První krok k tomu,  pochopit  to, je PŘIJÍMÁNÍ. Všechno, co se nám v životě děje je potřeba nejdřiv přijmout. Bohužel to negativní, to, co nám nevyhovuje zamitneme, nebo odmítáme přijmout. Protože jsme v kruhu, vrací se nám to začas zpátky. Přijetí nemusí znamenat souhlas a ani ztotožnění s tím, co se nás dotýká, znamená to zpracováni a vyhodnocení. Pak to můžeme odmítnout. Výsledek našich rozhodnutí je o naši duchovní zralosti a vyspělosti. Nejvyšši duchovní formy dokážou negativní zážitky vyhodnotit pro sebe jako pozitivní.

Kruhy, o kterých mluvím, si vytváři naše podvědomí samo. Existují kruhy, které si vytváři naše vlastní mysl, kruhy ega. Ty jsou škodlivé a nebezpečné, protože dokážou soustředit značné množství negativní energie. Je to kruh v kruhu. Takové ego přijímá všechno a vyhodnocuje jedině ke svému prospěchu. Na počátku jsou komplexy méněcennosti a „mindráky“, které naruši rovnováhu. Tu pak už nejde skoro najít.

U propojení kruhů je část společná, proto jsou potřebné otevřené emoce. Propojí se taky touhy, které dají možnost vzniku tomu, co může být krásné a smysluplné, novému životu.

Nelze si představit nekonečný vesmír jak něco, co nemá začátek a konec, ale lze si přestavit myšlenku, že něco bylo předtím, co je teď a bude potom. Aby se to za dlouhý čas vrátilo k tomu, co bylo předtím v pozměněné formě ale stejné podstaty.

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Jela. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.