Můj první návštěvník

Pár minut poté, co jsem otevřela Tajemství osudu mi na parapetu přistála straka. Nenápadně jsem ji pozorovala, co bude dělat. Párkrát zaklepala na okno a odletěla. Byl to úžasný pocit a hlavně zážitek.

Straka je velice zvláštní pták, který je spojován s iluzemi, klamy, rafinovaností, ale i vnímáním a příležitostí. Většina lidí z nich má obavy anebo nepříjemné pocity. Jednoduše strach z neznáma.

Pokud se na to podíváme čistě z esoterického hlediska, tak k strakám se váže hned několik znamení.

Například, když poblíž Vás přistane a začne k Vám jakoby promlouvat, znamená to, že málo nasloucháte lidem kolem Vás. Měli byste se více věnovat tomu co lidé říkají, často i skrytě mezi řádky. Ovšem také to může znamenat, že možná právě Vy máte problém s vyjadřováním a matete lidi kolem sebe.

Posedlost strak lesklými věcmi je dalším oblíbeným odkazem. Například, když přistane u našeho příbytku, znamená to, že jsme příliš posedlí materiálními věcmi a měli bychom přehodnotit náš přístup. Neženeme se za něčím, co nepotřebujeme? Nesloužíme zlým cílům? Nedáváme přednost zbytečně hmotným věcem před těmi duševními?

Straky si staví své domovy na místech, kde se strom větví. Tam kde se kmen dělí na dvě velké větve, tedy do tvaru písmene V. Právě vidlice o tvaru V je v přírodě symbolem brány do světa duchovna. Z tohoto pohledu může být náhodné objevení hnízda straky vnímáno jako výzva či otázka konfrontace našeho vnímání duchovna. Právě odtud pochází i výklad, že straka, která přistane poblíž a následně nás zkoumá důkladným pohledem, vlastně zkouší, jak moc jsme schopni nahlédnout do světa mimo naše tělo.

Její peří je také symbolické. Se svým nápaditým zabarvením je ukázkou extravagance, vyjádření sama sebe, ale i nesmírného půvabu. Je pro nás nepřehlédnutelná. Vidět parádit se straku poblíž nás se vykládá jako upozornění, že se příliš moc skrýváme před světem. Straka nás nabádá, abychom odhalili okolí naši krásu a eleganci. Ukazuje nám, že máme podobně jako ona, ukázat naši vnitřní krásu.

V dávných dobách byla straka v Evropě vnímána jako posel znamení. Vždy, když se mělo nějaké důležité znamení zjevit, tak se objevila straka u věštců a upozornila je, že mají zbystřit své smysly.

Římané vnímali straku jako zvíře s vysokou inteligencí a rozvážností. Byla přiřazována Dionýsovi, bohu vína a nespoutané veselosti.

Ve východní Asii a Číně je symbolem štěstí, radosti, manželské blaženosti, sexuálních radovánek a dlouhotrvající spokojenosti. Když v Číně slyší straku, znamená to, že brzy je navštíví přítel anebo rodinní příslušníci.

Indiáni také považovali straky za velice inteligentní. Ovšem svůj um podle nich, spíše využívala v jakési zlé víře, kdy se snažila někoho oklamat či spíše přechytračit. Avšak nebyla vnímána jako záporná postava. Měla k svému počínání vždy dobré důvody.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Jela. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.