Výklad tarotových karet u mužů

Muži si nenechávají vykládat karty tak často jako ženy. Také mají odlišné otázky a požadavky. Za mnoho let mé praxe jsem zjistila, že výklad karet je pro ně úplně odlišnou záležitostí. Karty totiž ukazují osud, pocity, důležité okamžiky z pohledu tazatele a muži tohle vše vnímají jinak. Na rozdíl od žen se perou s osudem jiným způsobem. Nepodléhají tak často emocím a jsou i v mnoha věcech zdrženlivější.

V každém muži je vůdce. Chce mít pocit nadřazenosti a bojovat o ní. Muži mají snahu chránit svou rodinu a materiálně jí zajistit. V jejich výkladech hrají důležitou roli karty krále, královny anebo velekněze. Jejich osud zase doprovází meče. Velmi významné jsou zvláště karty kluk holí, královna holí, král holí a eso holí. Na ně je třeba si dát u výkladu obzvláště pozor.

Muži chtějí nejčastěji výklady ohledně práce a zaměstnání. Čistě z osobního zájmu je zajímá kariéra a postup. Naopak, peníze řeší spíše kvůli hmotnému zabezpečení rodiny a svých blízkých. U tohoto výkladu jsou často vidět výrazněji vzestupy a pády. Muži je berou jako souboje, proto můžou některé kombinace vypadat dosti dramaticky. Stejně jako u soubojů, v každé situaci je vždy vítěz a poražený. Navíc i sebemenší zaváhání v práci berou muži mnohdy až přehnaně osobně. Kariérní postup či pád je pro ně vždy velice emotivní záležitostí, a to dávat najevo obvykle nechtějí. To vše se pak odrazí i v kartách.

Vztahy naopak často pak prožívají s rozvahou až chladně. Starší muži nehledají po rozchodu ihned lásku, jak se mylně mnoho žen domnívá. Dávají si načas a vyrovnávají se se svou volností. Po čase, když se mu objeví v kartách nějaká žena, zajímá jej překvapivě spíše romantika. Do ničeho se nechce hrnout. Pokud se ptá na partnerku, tak chce vědět, jestli mu poskytne jistoty. Nechce se hned vázat, ale zároveň vážnému vztahu věnuje postupně více energie. Tohle vše se v kartách postupně odrazí, jako postupně se rozvíjející příběh.

Zvláštní je i odlišný přístup k výkladu, kde je přítomna třetí osoba. Zatímco žena, která má milence, se ptá, jaké by to bylo, kdyby s ním byla, tak muž naproti tomu má strach a obavy. Nechce přijít o svou rodinu a tak se ujišťuje zdali jeho partnerka o milence ví.

Nejzajímavější je ovšem výklad u úspěšných mužů. Většinou za kartářkou přímo nejdou. Někdy je přivede manželka, ale už se mi stalo, že přišel jeden pán jen tak ze zvědavosti. Takové výklady jsou naprosto úžasné. Vidíte v nich odraz neustálých výzev a soubojů. Jednotlivé kombinace ukazují na mnoho soků v pozadí. Když je zmíníte, tak se často tazatel jen usměje a prohlásí „Takových je.“

Pro výklad úspěšným mužům jsem si oblíbila Dračí tarot, který jsem dostala jako dárek na Vánoce. Původně jsem jej považovala spíše za čistě komerční záležitost, kde jsou jen překreslené obrázky, aby karty vypadaly hezky. Ale ti draci mají úspěšné muže jaksi rádi. Možná je to jen tou symbolikou moci a dravce.

Jestliže začínáte s výkladem karet, rozhodně nedoporučuji zkoušet výklad na vztahy u mužů. Spousta z nich se jednak stydí a také to co uvidíte nemusíte pochopit správně. Velkým rozdílem je například jejich pohled na nevěru. Z karet se velmi špatně dá poznat, zdali měl muž poměr s ženou, která mu je na blízku, anebo se s ní jen často setkává. Muži totiž rádi hřeší často jen ve svých myšlenkách a karty jako odraz jejich mysli. V tomto případě pak mohou prozradit poněkud zavádějící pravdu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Jela. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.