Co se můžete dozvědět u kartářky

Velice často se setkávám u lidí s dotazem, na co se vlastně mohou ptát. Pravda je taková, že se mohou zeptat na cokoliv, ale mělo by se jich to co možná nejvíce týkat, aby dostali co možná nejpřesnější odpověď.

Kartářka je tu v roli průvodce, který má vyložit prostřednictví karet osud či odpověď na otázku tazateli. Někdy je to značně náročné. Existují dokonce i případy, kdy výklad je natolik osobní, že samotná kartářka výklad převypráví, aniž by viděla spojitosti, ale tazatel jej přesto pochopí. Takové výklady jsou však velice vzácné u nejvíce používaných karet – Thotův tarot. Chce to mít zkušenosti a hledat přímé i nepřímé kombinace mezi kartami.  Na velice složité výklady radši sahám po klasických kartách místo moderních ilustrovaných kartách, které mají líbivé provedení. Kapitolou sama pro sebe je Velký Lenormand. Tam je odpověď skryta často za řadou spousty varování. V složitých případech se mi výklad párkrát protáhl i na několik hodin. Dokonce jsem si musela nechat karty rozložené a přemýšlet o nich.

Mimo budoucnost se lidé rádi ptají i na současnost, která může být v dnešním chaotickém světe značně nepřehledná. To jak vnímáme naši realitu je často přehnané, často až absurdní. Máme strach se například zeptat, proč nám náš nařízený nechce zvýšit mzdu, protože se bojíme jeho reakce. Otálíme s důležitým rozhodnutím, které spěchá. Nevnímáme problémy, které jsou zjevné. Raději jsme spokojeni se současností místo toho, aby jsme pracovali na budoucnosti. V podstatě na tohle všechno nám může dát odpověď kartářka. Tedy pokud víte, jak se zeptat.

Občas se mě tazatel ptá na nevyřešené otázky ze své minulosti. Někdy je to otázka „co kdyb“, která jej doslova užírá.

V poslední době se také množí otázky tazatelů na problémy v přítomnosti, které mají kořeny v minulosti. Zajímají se o to, kde se stala chyba anebo kdy došlo k tomu, že vše přestalo fungovat, tak jak mělo. I na tohle se můžeme spolu podívat. Karty nás vedou ke konkrétním událostem, tedy pokud je to možné. Nesmíme zapomínat, že ne vždy nám to dovolí. Některé věci se můžeme dozvědět, teprve až nastane ten správný čas.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Jela. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.