Regenerace

Příroda se začíná probouzet k životu. Tento koloběh známe a děje se tak bez našeho přičinění. Příroda má totiž své vlastní zákony. Nicméně probouzení přírody můžeme brát jako signál začít něco dělat pro sebe a své zdraví. Tělo po zimě zlenivělo a má i nadbytečné tukové rezervy, které už nepotřebujeme. Máme v sobě spoustu toxických látek.

Jelikož jsme součástí přírody, můžeme začít touto myšlenkou. Abyste zregenerovali vaše tělo, podívejte se kolem sebe, co příroda nabízí. Z prvních bylinek, které můžete využít k očistě vašeho těla, jsou kopřivy. Zbírejte listy nebo nať do 20 cm, lodyha by neměla být silnější více než 5 mm.  Nikdy kopřivy nesbírejte v blízkosti hnojišt a na místech, kde se kumulují dusičnany. Kopřivy je nejlepší sbírat k večeru a když je slunečný den, listy tak mají nejvíc pro nás potřebných látek. Taky doba sběru má svůj význam, nejlépe do 20.května, kopřivy obsahují nejvíce účinných látek. Z listů si připravte čaj, který pijte každý den na lačno, nejlépe 2x denně. Kopřivy nemusíte dlouho louhovat. Když budete popíjet čaj po celý den, tzn. budete si připravovat větší množství, tak doporučuji dát dvě hrstě kopřiv na 1 l vody. Pro větší účinost, načasujte celou očistnou kúru do určitých fází Měsíce. Nejdříve je měsíc v novu, pak přibývá, následuje úplněk a pak ubývá. Aby jste se zorientovali, můžete se podívat do lunárního kalendáře pro tento rok. Čaj začněte pít po úplňku, protože v bývajíci fázi Měsíce bude naše tělo lépe reagovat. Kúru ukončete 1 den po novoluní a znovu si všechno zopakujte po dalším úplňku. Příroda nám bylinky nabízí v určitém chronologickém pořadí záměrně. Kopřivy čistí celý organismus, posilují naše obranné mechanismy. Pampelišky, na které brzy také v přírodě narazíte, pomáhají pročistit Vaše játra a žlučník. Listy pampelišky můžete přidávat i do zeleninových salátů. Téměř nic to nestojí, a proto bychom si měli přírody vážit a využívat její dary.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Jela. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.