Výklad snů

Žijeme ve světě, kde komunikujeme skrze slovo. Slova používáme vědomě, protože pracujeme s vědomou myslí. Naše myšlenky končí v éteru jako semínka v půdě. Když spíme, vědomá mysl odpočívá, ale naše nevědomí se probouzí, aby nám skrze naše sny něco zdělilo.

Ve snu získáváme odpovědi na to, co nás trápí, co nás čeká, informace, které nám pomohou se lépe orientovat v běžném živote. Sen je vlastně vize, často nesrozumitelná, nepochopitelná, pro kterou však vysvětlení existuje. Občas sníme i ve dne, to pracuje naše fantazie, naše představy i když se zdají jako sen, jednou mohou být skutečností, která se naplní.

Jak postupovat při výkladu snů

A co ty sny, které nás děsí, probouzíme se zpoceni strachem, co nás čeká? Nejdřív si vždy ujasníme své pocity, které máme, když se ráno vzbudíme. Když si svůj sen dokážeme vybavit a máme u toho příjemný pocit, nebo alespoň v nás nevzbuzuje obavy, pak můžeme předpokládat, že nám nic zlého nehrozí, realitu běžného života zvládáme a skoro všechno máme pod kontrolou.

Pocit strachu a propocené pyžamo také nemusí hned znamenat, že nám nebo někomu z našich blízkých hrozí smrt, sen jako předtucha blížící se smrti se vyskytuje velmi zřídka.

Pokud se nemůžeme zbavit nepříjemných pocitů, podíváme se do snáře, kde jsou určité orientační body, které nás navedou dále. Jestli chceme pochopit svůj sen, musíme vnímat každý detail, který jsme ve snu zaznamenali, všechno má svůj význam.

Prezentace snů jsou různé. Existuje také lucidní snění, tady jsme schopni vědomě sen kontrolovat a celý jeho průběh vlastně řídit. Je to náročné a vyžaduje to trénink. Musíme správně odhadnout fáze, kterými naše nevědomá mysl prochází, umět do snu vstoupit a vystoupit, nebo nechat sen proběhnout do konce. Také můžeme průběh snu ovlivnit, aby všechno dopadlo dobře. Anebo se probudíme, bude konec a nedozvíme se nic.

Navázat kontakt s našim nevědomím není jednoduché. Když jdeme spát, uvolníme naši mysl, nezatěžujeme ji zbytečně myšlenkami, kdy jsme naštvaní, probíráme jenom to, co se nám nepovedlo. Této mysli se říká opičí a tu uložme spát jako první. Pak uložíme své tělo, a tu nevědomou poprosíme, aby se nám až do rána spalo hezky a probudili jsme se svěží a odpočatí.

Pokud vás trápí zlé sny, můžete mne navštívit a společně najdeme odpověď, co se vám vaše nevědomí pokouší zdělit.

Já vám přeji jenom ty hezké a příjemné sny.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Jela. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.