Rozchod je „jako“ smrt.

Fyzické tělo využívá pět smyslových orgánů- a to orgán zraku, chuti, sluchu hmatu a čichu. Existuje ale mnohem více smyslových vjemů, na které reaguje naše psychické tělo a mysl. Fyzické a psychické tělo jsou dokonale propojeny. Fyzickou smrtí život končí. Smrt psychického těla způsobí traumatizující zážitek, který náš život od základu změní.

Partnerský vztah rozvíjí naši osobnost. Už není jenom naše JÁ, ale je již MY. Skrze partnera poznáváme samu sebe a společným soužitím dochází k propojení našich psychických těl. V BIBLI se píše, že muž a žena se stanou jedním tělem. K narušení vazeb začne docházet tehdy, pokud jeden z partnerů dovolí, aby do vztahu vstoupila další osoba. Psychická těla se tím rozpojí, jedno z nich se naváže na nového partnera, pro toho původního to znamená psychickou smrt. Co se děje? Dostaví se bolest, beznaděj a zoufalství. Naše mysl vynáši z podvědomí všechno, co jsme s partnerem prožili, všechny ty nádherné prožitky. Okamžiky štěstí střídá krutá realita. Pak přijdou výčitky. Otázky typu:“ Proč se to stalo zrovna mně? Můžu za to já?“  Začneme se obviňovat, hledat chyby hlavně v sobě. Náš už bývalý partner je již šťastný, bohužel naše bolest přetrvává. Psychické tělo má  vlastní obranné mechanismy. Jedním z nich se stane naše nenávist vůči partnerovi. Načas nám  zmírní bolest. Někdy dojde k paralýze psychického těla. To jsme úplně na dně, a nevíme jak dál. Tento stav je jako kóma. Pomůže nám sebrat se a znovu narodit. Traumatizující zážitek rozchodu od základu změní náš život. Vracíme se do svého JÁ, nový start otevírá nové možnosti. Nebo se budeme ještě dlouho litovat, vracet se do minulosti, hledat příčiny rozchodu.  Psychické tělo se zahojí, bolest ustoupí, ale naše duše si bude všechno pamatovat. Časem se i naše mysl otevře novým citovým zážitkům. Jenom musíme být trpěliví a nikam nechvátat. Využijme čas k tomu, abychom jsme  poznaly lépe samu sebe. Duše nám toto poznání umožní zato, čím vším jsme si prošli.

Poučme se z chyb, začněme si opět věřit, protože nic nebrání tomu, abychom byly opět šťastní.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Jela. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.