Sedm stavebních kamenů partnerství.

Je možné vytvořit partnerský vztah, který naplní život láskou a porozuměním? Existuje ve vztahu jediná přímá cesta jenž vede k cíli? Nebo se jen dva lidi spojí za účelem zplození potomků a pak se je snaží zabezpečit? Ani zodpovědnost za výchovu dětí nedovede soužití udržet, protože ke spokojenosti prostě stačí domluvit se na výši alimentů. Člověk se sám postavil na nejvyšší vývojový stupínek – a přitom zvířata často zvládají výchovu mláďat líp než on. Neví, co znamená vychovávat, ale vnímají to, že jsou průvodci a rádci novým generacím.

160820152393_ok

SEDM STAVEBNÍCH KAMENŮ postaví pyramidu partnerského vztahu. Člověk má svoji fyzickou kostru, která naroste a celý život nese fyzické tělo. Zlámané kosti se zahojí nebo je už věda umí nahradit. Žádný kámen pyramidy nejde nahradit novým stejným a ani jiným kamenem. Můžou se zabrousit nebo zjemnit, ale pokud zničíme jeden naše pyramida se rozpadne. Když zničíme kámen můžeme zkusit s partnerem postavit novou pyramidu. Je to ale tak složité a těžké, že to dokáže jen někdo. Postavit novou, ale už s jiným partnerem je daleko jednodušší.

Kameny je nutné vkládat v daném pořadí. Nejde je zaměnit nebo prohodit, protože mají na sebe vazbu. Když vložíme první, už vnímáme druhý a třetí kámen. Stavbu pyramidy si ulehčíme tak, že s vložením kamenu nebudeme pospíchat. Vložíme jej až budeme pevně přesvědčeni. Když už kámen vnímáme v pyramidě nejde jej vzít zpátky. Čas, kdy vložíme další z kamenů si určíme podle toho jak to společně s partnerem cítíme. Je lepší nespěchat. Nejcennější z kamenů je první a poslední.

Každý partnerský vztah má vlastní pyramidu – nejde ji postavit jako příklad ostatním nebo od ostatních kopírovat. Kopie nikdy nemá kvalitu originálu. Když ji nepostavíme vůbec náš vztah s partnerem nemá žádný základ – cokoli ho může zničit. Nemusíme řešit velikost ani tvar pyramidy. Můžeme ji mít ve vztahu postavenou a nevnímat ji. Pak stačí dohledat kameny a posadit je do správného pořadí. Vždy když máme pocit, že se ve vztahu něco děje, začneme kameny hledat. Když nějaký nenajdeme pyramidu už nemáme.

Jak kameny vypadají? Jsou v naší představě jako kulaté, hranaté, bílé nebo barevné… je to jenom na nás. Nehledáme hmotnost a velikost kamene, ale jeho energii a sílu. Proto se o kameny pyramidy můžeme také opřít, když to potřebujeme. Mají svou vazbu a dané pořadí. Partneři můžou mít o tvaru, velikosti a barvě kamenů každý svoji vlastní představu. Pyramida je společná pro oba partnery- nemůže ji stavět jen jeden. Kvůli vazbě musí být vždy zachováno pořadí kamenů. Žádný kámen nesmí chybět a nejde ji vytvořit z ničeho.

Kameny v nás začnou růst od narození. Nejdřív jsou to jen částice, které poznají, že patří k sobě. Spojí se, ale mohou se opět rozpojit. Než vznikne kámen trvá to dlouho. Kameny do pyramidy vkládají partneři společně. Dva stejné se spojí a vznikne jeden. Aby se kámen v pyramidě nerozpadl, potřebuje sílu a energii. Musí se dobíjet,vyživovat. Není to složité. Je nutné jen chtít. Ale platí jediné pravidlo: stavební kámen nejde vyměnit za jiný. Když ho jednou partneři do pyramidy vloží, zůstane tam navždy nebo zmizí. Částice, které ho tvoří se oddělí a rozplynou.

První kámen (nejcennější) nazývám kámen LÁSKY. Je to proto, že první částice vznikají při narození. Když dáme dítěti v první fázi jeho života hodně lásky, vznikne dostatek částic pro vytvoření prvního kamene do pyramidy partnerství. Dítě miluje svou mámu a tátu, důvěřuje jim a taky je k nim upřimné. Začínají se tvořit další kameny – druhý v pořadí nazvaný DŮVĚRA a třetí UPŘIMNOST. Vznikne základ pro budoucí pyramidu.

Tyto kameny si neseme sebou až do doby, kdy se spojí s kameny partnera. Proto si lásku nesmíme zaměnit se zamilovaností. Můžeme být zamilovaní do partnera i léta, ale je to proto, že si pocit zamilovanosti dovedeme v sobě uchovat. Opravdová láska musí být propojena s kamenem DŮVĚRY – jediným kamenem, který si uchová svůj tvar v pyramidě.Ten se musí dokonale spojit s kamenem DŮVĚRY partnera. Je to nejpevnější kámen v pyramidě a takový musí zůstat. Nejpevnější vazba pyramidy z kamenů LÁSKA, DŮVĚRA A UPŘIMNOST se musí navždy uchovat. Když přestáváme partnerovi věřit – už ztrácíme jeho lásku a upřímnost. Kameny se rozpadají až některý zmizí. Nejčastěji je to UPŘIMNOST, protože nám partner začíná lhát. Je čas si promluvit a společně se snažit tyto kameny uchovat.

Další dva kameny stojí nad nimi -čtvrtý v pořadí POROZUMĚNÍ a pátý TOLERANCE. Tyto názvy jsou zjednodušeny do podoby, aby jsme si pyramidu dokázali představit. Nejde o název, ale o podstatu kamenu. Kámen POROZUMĚNÍ má schopnost vcítit se do partnera-pochopit ho, porozumět a dát mu prostor pro jeho realizaci- umožnit další vývoj jeho osobnosti. Kámen TOLERANCE poskytnout partnerovi čas, ale zároveň získat určité záruky toho, že i nám partner umožní naši vlastní realizaci.

Tento kámen pro partnery znamená taky to, že si jeden druhého váží. Všechno je jednoduché, pokud se kameny partnerů dokonale propojí. Jeden kámen POROZUMĚNÍ a jeden kámen TOLERANCE zvládnou prostřednictvím mysli vyřešit skoro všechny problémy. Někdy je nutné vrátit se k tím základním – LÁSCE , DŮVĚŘE a UPŘIMNOSTI, aby byla zachována rovnováha a harmonie vztahu.

Šestý kámen je kamenem RODINY. Leží v pyramidě na čtvrtém a pátém kamenu. Podepírá ho pět kamenů a představuje jistotu a stabilitu. Je složený z částic naší minulosti a má i dostatek místa pro nové částice – budoucnost našich dětí. Jestli tento kámen zmizí a rodina se rozpadne, nebudou mít naše děti dostatek částic pro svoji pyramidu. Nebudou chápat jak důležitý je tento kámen a jakou má cenu.

Když se partnerům narodí dítě, snaží se mu dát lásku. Dítě jim plně důvěřuje a upřímnost je pro něj samozřejmostí. Pak rodičům zmizí kameny POROZUMĚNÍ a TOLERANCE, vztah se rozpadne. Ztrácí lásku, důvěru a upřímnost svých dětí. Částice kamene RODINY zmizí a děti mají problém při budování vlastních pyramid. Jestli se povede rodičům vybudovat novou pyramidu s jiným partnerem, vytvoří nový model RODINY s novým kamenem.

Nakonec vznikne diamantový sedmý stavební kámen – NAPLNĚNÍ. Je to nebeský kámen, který stojí na konci cesty. Tento kámen je stejně cenný jako první kámen – kámen LÁSKY. S láskou je to ale jednodušší. Když žena čeká dítě, těší se na něj. Tvoří se ryzí částice lásky už na začátku. Kámen NAPLNĚNÍ obsahuje částice všech kamenů pyramidy, které do něj posupně procházejí. Když do něj vstoupí, z ostatních kamenů zmizí. Nebeský kámen zůstává sám. Umožní partnerům náhled do minulosti stejně jako do budoucnosti. Může se stát, že jeden z partnerů už nežije. V kamenu NAPLNĚNÍ ale zůstává přítomen, i když jen ve vzpomínkách. Fyzické tělo slábne, ale psychické tělo má stále energii. Kámen NAPLNĚNÍ je v kartách Tarotu ztotožněn s kartou číslo 21, a to SVĚT. Téměř vždy je znázorňován jako planeta Země, vesmír nebo kruh.

160820152400_ok

Nejde vymyslet žádný návod, podle kterého by se pyramida dala postavit. Je to proto, že každý člověk má vlastní osobnost. Současný svět přináší jen jediný pohled, a to na fyzické tělo. To ale stárne a mění se. Můžeme zůstat „mladí“ dlouho, pokud budeme o své fyzické tělo pečovat. Pak muž nebo žena nahradí toho současného partnera novým – třeba i o dvacet let mladším. I v tomto případě může dojít k naplnění, pokud osobnost partnerů nenese v sobě jen to sobecké ego vlastní krásy a hodnoty.

Zkuste si s partnerem PYRAMIDU PARTNERSTVÍ postavit. Začněte hledáním kamenů v sobě, a pak sami poznáte jestli jde kameny propojit. Přeji všem, kteří budou kameny hledat a stavět pyramidu, aby našli svoji přímou cestu ke kamenu N A P L N Ě N Í.

160820152406_ok

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Jela. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.