LENORMAND

Existuje velký a malý LENORMAND. Lidé si malý LENORMAND pořizují pro svou potřebu, když si sami chtějí vyložit karty. Symboly jednotlivých obrázků jsou na první pohled dobře čitelné, ovšem pochopit kombinace karet není vůbec jednoduché, jak se může zdát.

Vykládají se do takzvané tabule. Ta má čtverce, obdélníku, anebo také písmena L.

Velký LENORMAND je poměrně složitý. Mně trvalo asi dva roky, než se mi jej podařilo zvládnout to té míry, aby jsem se odvážila někomu opravdu vyložit jeho osud.

Na každé kartě je jedno ze souhvězdí, které vidíme zřetelně na obloze v určitou roční dobu. Právě proto dokáží karty skoro přesně určit časový úsek události, která se má stát. Symboly na samotné kartě jsou různorodé a odhalují, co přijde ať už dobrého či zlého. Je tedy důležité, umět propojit jednotlivé symboly na kartách mezi sebou.

Poté, co se mi podaří rozpoznat a spojit jednotlivé souvislosti je výsledek téměř vždy jednoznačná, ba dokonce přímá odpověď. Jako by se na okamžik skutečně pootevřely brány osudu. Ale nesmíme zapomínat že karty vyjeví jen to, co samy chtějí.

Tyto karty si zaslouží svůj čas a úctu kartáře, pokud jim chce doopravdy porozumět. Pro mě osobně mají vskutku VELKOU hodnotu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Jela. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.