Duchovní inteligence

 

Člověk disponuje určitou mentální, emoční a sexuální inteligencí. Denně využívá své schopnosti podle toho, jak potřebuje. Vytváří si vzorce chování vlastní, nebo je kopíruje od jiných. Ty často vedou ke stereotypu, rutině a pak stagnaci. V opačném případě k vytváření fiktivního světa. Svůj život pak žije jako ve filmu a vůbec si to neuvědomuje. Film nedokáže zabránit času, aby neutíkal, a tak nepřipraví na události, které vstoupí do života. Člověk pak jen bezmocně přihlíží, jak se mu všechno rozpadá a ztrácí.

Duchovní inteligence nám dává vnitřní svobodu. Je to pohled do hloubky vlastního já a pak obraz všeho kolem. Vnitřní svoboda přináší sebepoznání. Sebepoznání přichází s procitnutím. Je to jako dívat se na sebe z druhé strany zrcadla. Poznáváme svůj obraz a naše VĚDOMÍ se otevírá NEKONEČNÉMU PROSTORU.

Úroveň mentální, emoční a sexuální inteligence se odráží ve výsledcích. Duchovní inteligence nemá vlastní výsledky. S dosažením úspěchu, nebo při nezdaru zažijeme zkušenost. Je důležité vzít si ze zážitku poučení a při nezdaru chybu už nezopakovat. Každá zkušenost, ze které se dokážeme poučit, duchovní inteligenci rozvíjí.

Duchovní inteligence jednotlivce je propojená s duchovní inteligencí lidstva. Aby jsme duchovní inteligenci mohli využívat musí i negativní zkušenost ve finále vést k pozitivímu výsledku. S každým úspěchem se podělit s ostatními, protože náš úspěch je i úspěchem okolí.

Žádný objev nebo vynález se neobejde bez otevřené duchovní inteligence. K výsledku vede dlouhá cesta. Duchovní inteligence nám dá sílu (energii) a víru ve své schpnosti a NEKONEČNÝ PROSTOR nabídne nové poznatky, které naše mysl dokáže zpracovat. Nedělí lidi na chytré a méně chytré, nerozlišuje vítězství a prohru. Podřizuje se jen zákonu karmy.

Jak dokážeme duchovní inteligenci rozpoznat? Můžeme říct, že někdo je duchovně inteligentnější než jiný? Duchovní inteligenci poznáme vždy, když VNÍMÁME pocit, a pak se ho snažíme vyhodnotit. Není to jednoduché, protože “ adrenalín “ nám může zvednout radost stejně jako hněv. A jak naše mysl ve finále pocit vyhodnotí, záleží jen na nás. O duchovní inteligenci mluvíme i v souvislosti s morálnimi hodnotami. Člověk, jenž uznává morální hodnoty, má vysokou duchovní inteligenci.

Nejvyšší duchovní úroveň spočíva v plném uvědomění si toho, že jsme součástí vesmíru. V každém okamžiku se podřizujeme zákonům přírody, do které patříme. Náš život má stejnou cenu jako život nejmenší částice živé buňky. Pro všechny platí zákon nejvyšší – a to zákon ZROZENÍ a UMÍRÁNÍ.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Jela. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.