Adam a jeho ženy

Některé prameny uvádějí, že první Adamovou ženou byla Lilit a druhou Eva. Lilit byla rovnocennou partnerkou, která se nechtěla podřídit a tak odešla a stala se samostatnou. Druhá žena Eva byla stvořena z Adamova žebra, aby byla poslušnější a chápavější. Nebo aby jí mohl ovládat a manipulovat s ní? I tak si prosadila to, co chtěla. Jablko jim otevřelo cestu k poznání, ale ráj museli opustit.

Co se stalo s Adamem, Lilit a Evou? Z Lilit se stal démon, ale Adam na ni nikdy nezapoměl. Eva zůstala vedle Adama, zůstala poslušnou. A Adam svádí boj mezi jednou a druhou, protože si nedokáže zvolit. Když má vedle sebe Lilit a zjistí, že to nefunguje, vrací se k Evě. Ale sám žít taky nedokáže. Tento rébus nerozlouskneme, ale vrátíme se na začátek.

Na jedné straně je touha po poznání,  něco umět nebo vlastnit, na straně druhé zase pocit využít toho ke prospěchu nebo užitku. Je možné nastavit hranice poznání a lidských pocitů? Lilit je démon, který Adama neustále pokouší. Ale Bůh daroval člověku taky lásku, když řekl: „milujte se a množte se.“ Láska a schopnost myslet nás neustále provází. Bůh umožnil člověku, aby si hranice určil sám, ale možnost konečného rozhodnutí si ponechal prostřednictvím karmy.

Jak si má Adam poradit s láskou k Evě a přitom nemilovat Lilit? Každý z nás musí platit své dluhy. V materiálních rovinách jsou to finance, v duchovních sliby a závazky. Měli bychom si velice dobře uvědomit, k čemu se zavazujeme a co slibujeme. Ve vztazích to platí dvojnásob. Hlavně tehdy, pokud se zrodí nový život. Stáváme se dlužníkem i svému dítěti.

Pŕi rozchodů partnerů je častá věta: „Já ti nechci ublížit.“ Pokud jeden z partnerů pociťuje při rozchodu bolest a smutek, přestal ten druhý platit své dluhy vůči karmě. Odpuštění v duchovních rovinách musí být ale provázeno tím, že ZAPOMENEME. Pokud to nedokážeme, karmické dluhy přetrvávají.

Náš život na této planetě Zemi je vlastně na dluh. Splácíme dluhy svých předků a ty naše budou splácet děti. Při rozchodu s partnerem je nám to ale jedno. Máme své vlastní důvody a to rozumové. Bůh nám přece dal schopnost myslet. A láska? Možná je ta pravá s Lilit. Eva je v této chvíli až ta druhá. A nebo je to naopak? Teď si ale položme otázku, proč má Adam možnost volby mezi Evou a Lilit? Lilit je démon, který může vstoupit do Evy, a pak se z ní stane Lilit. Jak pozná Adam, kterou má vedle sebe? To už náleží jen na Adamovi.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Jela. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.