NESPOKOJENOST versus MYSL

NESPOKOJENOST – toto slovo zná každý z nás. Když jsem přemýšlela, ke kterému ze sedmi biblických hříchů má přímou vazbu, tak jsem zjistila, že ke všem. Přímo proti ní jako protipól stojí spokojenost, která znamená klid v našem vědomí a ten je přijímán s radostí. Navenek se projevuje dobrou náladou a poznáváním života z té lepší stránky. Naše vědomí vnímá spokojenost pozitivně a přece si ji nedokáže uchovat. Proč jsme vlastně skoro pořád s něčím nespokojeni? Neustálý stres, bezesné noci a následné zdravotní potíže, které pak potrápí naše fyzické tělo, nás stejně nevedou k tomu, aby jsme se NESPOKOJENOSTI zbavili. Proč? Protože nespokojenost se vždy váže na negativní myšlenku, kterou nám otevře naše MYSL. Měli bychom se tedy více zamýšlet nad tím, jaké myšlenky se nám „honí“ hlavou a  čím svoji MYSL vlastně zaměstnáváme. Internet nám nepřetržitě přináší nové informace, které se nám doslova přelévají do naši MYSLI, ale o našem reálném životě neví nic. Informace se v mysli koupou jako ve velké kádi a je úplně jedno, které vyplavou ven. A k tomu si ještě vezmeme na pomoc naše smysly. A protože kromě myšlení máme schopnost mluvit, pak si naše MYSL přiřadí k myšlenkám i slova. Pocity, které myšlenky provází necháváme spát, i když jsou často důležitější. Jedno čínské přísloví říká, že i když pták odletí, nechá v písku stopy. Přetížená MYSL se vzbouří nebo onemocní naše fyzické tělo. Naše NESPOKOJENOST by nám měla pomoct si některé věci uvědomit prostřednictvím pocitů.

Aby k tomu mohlo dojít, musíme si dokázat spojit myšlenku nebo slovo s pocitem. Protože je náš život často povrchní, nejčastěji si myšlenku spojíme jen s představou. Představy nám jsou nabízeny nepřetržitě prostřednictvím různých reklam. Když jme byli malí, byli jsme v kontaktu s našimi pocity mnohem víc, protože naše MYSL byla volná. K pocitům se musíme vracet stále, umožňují kontakt s realitou. MYSL si s představami vystačí, ale naše fyzické tělo již ne, a proto existuje NESPOKOJENOST. Ale kde ji máme? V MYSLI nebo ve fyzickém těle? V tom horším připadě ovládne naše vědomí.  Stane se pak velice nebezpečnou. Abychom to dokázali rozpoznat, musíme MYSL uvolnit a začít hledat pozitivní myšlenky. Je třeba uvolnit co nejvíc negativních myšlenek a problémů, které s nimi souvisí. Často je potřeba odhalit celou síť negativních myšlenek, které jsou již pospojovány přímo s negativními pocity, např. se smutkem, záští, zklamáním. Nebudeme šťastní hned, někdy se situace řeší dlouhodobě. Když jsme nespokojeni například se svým šéfem, musíme změnit přístup k němu. Nemusíme se mu přizpůsobit, jen změnit postoj. On si bude myslet, že dosáhl svého, no my budeme vědět, že to bylo naše rozhodnutí, které můžeme kdykoli změnit. Pravdu nám ukáže čas. NESPOKOJENOST nás má učit myslet pozitivně. Pokud nezačneme myslet pozitivně, budeme nespokojeni celý život. Neuchovávejme v MYSLI tolik negativních myšlenek, otevírejme v sobě víc pozitivních pocitů, které nám přinesou radost a uspokojení. Když si uvědomíme, že NESPOKOJENOST navazuje přímo na negativní myšlenky a pocity, dokážeme si pomoct sami a naše MYSL bude pak opět volná. Nastane klid pro naše vědomí a prospěje to našemu fyzickému tělu a zdraví.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Jela. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.